איתור נזילות – עניין למומחים

איתור נזילות הוא עניין למומחים!

כמובילים בתחום נזקי הרטיבות, למומחיות שלנו אין מקבילות בישראל.
אנחנו כאן למענך, צוות מקצועי המונה מהנדסים ומאתרי נזילות מומחים ובעלי נסיון רב. ביחד אנחנו מאתרים נזילות וכשלי מים מכל הסוגים ובאמצעים המתקדמים ביותר כגון: איתור נזילות במצלמה טרמית, באמצעות גז ובאמצעות צילום פנים צנרת עם סיב אופטי.

במידת הצורך נמשיך לסייע גם בשיקום נזקי המים, בשירות ייבוש תת רצפתי במיכשור מתקדם ובליווי בדיקות מעבדה לבדיקת תכולת רטיבות להבטחת ייבוש מלא.

מהנדסי החברה יוכלו להפיק עבורכם דוח מפורט ומקצועי המתייחס לנושאים הבאים: פעולות מומלצות לטיפול, כתב כמויות לביצוע ואומדן כלכלי של הנזק ומפרט טכני לשיקום הנזקים. חוות הדעת המקצועיות שלנו נותנות מענה לבתי המשפט, לחברות ביטוח ולקבלנים מבצעים.

אנחנו כאן בשבילך! בטלפון 09-7605802 או באמצעות טופס הפניה המהיר שלנו >

 

 

איתור נזילות מים – הזמן הוא גורם המפתח!

נזילה, הצפה או כל כשל אחר שנגרם כתוצאה ממים ואינו מטופל – עלול להתפתח לנזק גדול, לגרום לפגיעה והרס של תשתיות, של קירות ורהיטים, להתפתחות של עובש ועוד.

למעשה, כל יום שעובר בו כשל מים קטן לא מטופל, או מטופל באופן לא מקצועי – מזמין התפתחות ודאית של נזק גדול יותר, כגון:

 

 • התפתחות עובש
  כתוצאה מהסביבה הלחה מתפתחות במהירה מושבות של עובש. התפתחות העובש אינה מוגבלת אך ורק לאיזור ההצפה כי אם יכולה לפגוע בכל תכולת המבנה כתוצאה מהלחות הגבוהה באוויר. כך למשל בדירה בה קיימת נזילה סמויה לא נדיר למצוא עם הזמן התפתחות עובש בכל חלקי הדירה כגון: קירות, ביגוד, ספרים, ריהוט, ציורים, טקסטיל ביתי, ועוד.
  מעבר להרס הישיר, העובש מייצר גם מפגעי ריח ובעיקר – עלול להזיק לבריאותנו, במיוחד בחשיפה נשימתית ארוכה כגון זו הנגרמת ממפגעי עובש בבית או במשרד.
  ככל שנחכה עם איתור הנזילה והטיפול בה, כך יגברו נזקי העובש, לעתים עד לנקודה בה קשה מאוד לשקם את המבנה ואת תכולתו ונדרש שיפוץ מקיף בבית והחלפת ציוד רב.
 • פגיעה בקירות, משקופים ותשתיות המבנה
  רטיבות תת רצפתית מהר מאוד מחלחלת גם ליתר חלקי המבנה, כאשר היא יוצרת פגיעה, לעתים בלתי הפיכה, למשקופים, התקלפות טיח בקירות, ובמקרים חמורים עלולה להביא אף לפגיעה בתשתיות המבנה עצמו כתוצאה מהתפתחות קורוזיה בקורות קונסטרוקצית המבנה.
 • פגיעה בריהוט
  כתוצאה מהלחות הגבוהה באוויר, או כתוצאה ממגע ישיר עם מי ההצפה, רהיטי עץ מתחילים להתנפח וצורתם מתעוותת. הדבר תקף גם למשטחי פורמייקה, ציפויים שונים, פרקט, ועוד.
  לא תמיד אפשרי או כדאי לשקם רהיטים שנפגעו מרטיבות, ולכן הדרך הטובה ביותר להציל את הריהוט היא פשוט ע”י מניעה – הרחקתם עד כמה שאפשר ממוקד ההצפה וטיפול מהיר ויסודי בהצפה עצמה, ובבעיית הרטיבות שנשארת לעתים במבנה עם גמר הטיפול הראשוני בהצפה (למשל באמצעות ייבוש תת רצפתי או באמצעות יבשנים).
 • מפגעי ריח
  בעיית רטיבות שלא טופלה במועד תותיר אחריה במקרים רבים מפגעי ריח שישארו עוד זמן רב לאחר הטיפול בבעיה. במקרים חמורים מפגעי הריח יצריכו טיפול מיוחד לנטרולם באמצעות ערפול חומרים מנטרלי ריח או טיפול באמצעות אוזון.
  ככל שנקדים את הטיפול בבעיה כך נפחית את הסיכון להתפתחות מפגעי ריח חריפים.
 • מפגעים תברואתיים
  סביבה לחה הינה סביבה אידיאלית להתפתחות חיידקים, פטריות ופתוגנים שונים המזיקים לבריאותנו.
  הדבר תקף שבעתיים במקרה של הצפת מי ביוב המכילים מלכחתחילה מזהמים שונים ורכיבים אורגניים המהווים מצע להתפתחות מהירה של מזהמים שונים.
 • התפתחות קורוזיה
  הלחות במבנה מובילה עם הזמן להתפתחות קורוזיה במיכשור חשמלי וכבלי חשמל ותשתיות, במקרים קיצוניים תוך יצירת סכנה ממשית של התחשמלות.
  כאמור, במקרים קיצוניים של רטיבות מתמשכת עלולות להיפגע מקורוזיה גם קורות הקונסטרוקציה של המבנה. גם כאן טיפול מהיר בבעיית הרטיבות יחסוך לנו הרבה מאוד נזק בהמשך.

 

אנחנו כאן בשבילך! בטלפון 09-7605802 או באמצעות טופס הפניה המהיר שלנו >

 

מתי מומלץ לבצע איתור נזילות מים

 • כאשר מד המים “רץ” גם כאשר כל הברזים והמכשירים צורכי המים בבית לא בשימוש. מומלץ לבצע בדיקה כזו באופן יזום אחת לחודש.
 • כאשר חשבון המים לפתע עולה בצורה קיצונית ללא סיבה מוסברת.
 • כאשר מתחילים להופיע בשטח נזקי רטיבות, כמפורט למעלה, ללא נזילה גלויה לעין.
 • כאשר ההצפה נראית לעין, אולם לא ברור מאיפה בדיוק היא נובעת.

 

כיצד מתבצע תהליך איתור נזילות מים

איתור הנזילות מתבצע ע”י מאתר נזילות מנוסה מצוות המומחים של מדי-טסט בפיקוח מהנדס, ומשלב אחת או יותר משיטות איתור הנזילות הבאות:

 • בדיקה ידנית
  לאיתור כשלי נזילות גלויים כגון מפתחי ביוב, מרזבים, חיבורי צנרת, איטום לקוי ועוד.
 • איתור נזילות במצלמה טרמית
  מצלמה טרמית ברמת רגישות גבוהה מאפשרת לנו לאתר נזילות סמויות וזאת בזכות הפרשי הטמפרטורה בין האיזורים הרטובים ליבשים. כך ניתן לסרוק את הצנרת התת רצפתית ובקירות המבנה ללא הרס, ולאתר מוקדי נזילות ורטיבות בצורה מדוייקת.
 • איתור נזילות מים בגז
  איתור נזילות מים בגז משמש בעיקר לאיתור נזילות בתשתיות חיצוניות כגון צנרת הזנת מים למבנים, צנרת כיבוי אש, צנרת עירונית, צנרת ביוב וניקוז ועוד. לשם כך נעשה שימוש בגז (שאינו רעיל לבני אדם) אשר מוזרם לצנרת. בניגוד למים השוקעים למטה, הגז עולה למעלה מנקודות הכשל בצנרת וניתן לאיתור באמצעות סנסור מיוחד. זוהי בדיקה מורכבת הדורשת מיומנות רבה. למדי-טסט יש נסיון רב בבדיקות מהסוג הזה.
 • איתור נזילות באמצעות בלון
  הבלון משמש לחסימת ניקוז המבנה לצנרת העירייה, ועל ידי כך ניתן לאתר (בשילוב עם מצלמה תרמית) מהיכן קיימת נזילה במערכת מי הקולחין של המבנה.
 • איתור נזילות באמצעות צילום פנים צנרת
  לשם כך אנו נעזרים במצלמת סיב אופטי מיוחדת המאפשרת לנו לבחון בצורה אופטית כשלים בצנרת המבנה, וכן לבצע צילום קווי ביוב.

 

אנחנו כאן בשבילך! בטלפון 09-7605802 או באמצעות טופס הפניה המהיר שלנו >

 

לסיכום

זכרו – גם נזילה סמויה קטנה שלא מטופלת בזמן יכולה לגרום לנזק רב ולכן חשוב לבצע בדיקה מקצועית לאיתור נזילות מים ללא דיחוי בכל חשד לנזילה.

אנחנו כאן למענך, צוות מקצועי המונה מהנדסים ומאתרי נזילות מומחים. ביחד אנחנו מאתרים נזילות וכשלי מים מכל הסוגים ומסייעים גם בטיפול ותיקון.

במידת הצורך נמשיך לסייע גם בשיקום נזקי המים, בבדיקת תכולת רטיבות ובשירות ייבוש תת רצפתי במיכשור מתקדם ובליווי בדיקות מעבדה להבטחת ייבוש מלא.
מהנדסי החברה יוכלו להפיק עבורכם דוח מפורט ומקצועי המתייחס לנושאים הבאים: פעולות מומלצות לטיפול, כתב כמויות לביצוע ואומדן כלכלי של הנזק. חוות הדעת המקצועיות שלנו נותנות מענה לבתי המשפט, לחברות ביטוח ולקבלנים מבצעים.

מצלמה תרמית לצילום הימלטות מים מצנרת תחת הריצוף

 

איתור נזילות במצלמה טרמית

שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות במבנה

 

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית המזהה הימלטות מים מתחת לריצוף 

מדיטסט - איתור נזילות זה עניין למומחים

מדיטיסט פועלת בהתאם לתקן איכות איזו 9001|2008
ועומדת בתקנים הבינלאומיים