אם על אחד מקירות ביתכם מופיעים כתמי רטיבות או עובש, אם הטיח מתקלף, או אם נודפים מהקיר ריחות לא נעימים – ייתכן מאוד וישנה בעיה של רטיבות בקיר.
רטיבות בקיר יכולה להיגרם עקב סיבות שונות ומגוונות. במאמר זה נפרט על הגורמים העיקריים לרטיבות בקיר, וכיצד מומלץ לבצע איתור רטיבות בקירות.

רטיבות בקיר – ממה היא נגרמת?

במרבית המקרים, רטיבות בקיר נגרמת עקב אחת משתי הסיבות הבאות: נזילה בצנרת העוברת בקיר, או לחלופין בעיית איטום כללית אשר הובילה לחדירת מים חיצוניים. באופן טבעי, לפני שמנסים לפתור את הבעיה יש לברר במדוייק מהי הסיבה שהובילה לרטיבות בקיר.

איתור רטיבות בקירות – להגיע אל שורש הבעיה

בעבר, השיטות בהן נקטו לצורך איתור רטיבות בקירות היו שיטות אגרסיביות וחודרניות אשר לא פעם הותירו אחריהן נזקים רבים. למרבה המזל, כיום ישנן שיטות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לבצע איתור רטיבות בקירות מבלי לפגוע בקיר עצמו או במבנה הבית.

אחת מהשיטות היעילות והנפוצות ביותר לאיתור רטיבות בקיר הינה איתור נזילות עם מצלמה תרמית.
בשיטה זו, נערכת סריקה של הקירות על ידי מאתר נזילות מקצועי, אשר משתמש במצלמה על מנת לייצר מיפוי טרמי של פנים המבנה. המיפוי הטרמי בעצם מאפשר לברר מהם הפרשי הטמפרטורות באזורים השונים של המבנה, כאשר אזורים חמים יותר ייצבעו בצבעים חמים בעוד אזורים קרים ייצבעו בצבעים כהים.
באמצעות המיפוי הטרמי, טכנאי מיומן יידע "לקרוא את התמונה", לזהות היכן ישנם הפרשי טמפרטורה ובהתאם לכך להגיע אל מקור הנזילה.
אחד מיתרונותיו המובהקים של איתור מקור רטיבות באמצעות מצלמה טרמית הוא שניתן לאתר את הנזילה בין אם מקורה בקירות,, ובין אם מקורה באזור חיצוני ומרוחק – הטכנאי יכול לעקוב אחר שינויי הטמפרטורה עד שהוא מגיע אל מקור הנזילה.

כך למשל במקרים רבים הרטיבות בקיר הינה ממקור מרוחק מהאיזור שבו מופיעה הרטיבות בפועל. למשל, בעיית איטום בגג או בחלון, כאשר המים מחלחלים בקיר באופן סמוי מהעין עד למקום שבו קיימים תנאים המאפשרים להם להתאדות החוצה.

גילוי מוקדם יכול למנוע נזקים רבים

ככל שיחלוף הזמן מבלי שהרטיבות תטופל, כך היא עלולה לגרום לנזקים נוספים למבנה הבית, החל מהקירות, המשקופים ותכולת הבית ועד לתשתית המבנה עצמו.
רטיבות בקיר יכולה לגרום להיווצרות של עובש, אשר יכול לפגוע בתכולת הבית ואף מזיק לבריאותם של הדיירים. בנוסף לעובש, הרטיבות יכולה לגרום לנזקים תברואתיים אחרים, כגון היווצרות של ריחות לא נעימים והתפתחות של קורוזיה.

נזילות במבנה ורטיבות בקירות הן תופעות נפוצה, על אחת כמה וכמה במבנים ישנים ולאחר גשמים. יחד עם זאת, פעמים רבות דיירי הבית אינם מבינים את החשיבות בטיפול בבעיות מהסוג הנ"ל מוקדם ככל הניתן.
ככל שנתעכב עם הזמנת אנשי המקצוע שיאתרו ויטפלו בנזילה, כך הנזקים עלולים להיות חמורים יותר.

 

לחברת מדיטסט ניסיון רב שנים באיתור רטיבות בקירות באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם.
אנחנו כאן בשבילך! בטלפון 09-7605802 או באמצעות טופס הפניה המהיר שלנו.