באמצעות ביקורת מבנים ניתן להאריך את אורך החיים של המבנה

אורך החיים של מבנה מתייחס לזמן בו המבנה יעמוד ללא כל צורך בפעילות אחזקה ותיקונים שונים. באמצעות ביקורת מבנים ניתן לגרום להארכת אורך החיים של המבנה. במסגרת ביקורת מבנים המומחים מבדילים בין אורך החיים של שלד המבנה ללא אחזקה לבין אורך החיים של רכיבי שלד המבנה אשר קיימת אליהם אפשרות תחזוקה.
ביקורת מבנים צריכה להתבצע באמצעות מהנדס מבנים
לצורך תיקון ליקוים שונים במבנה, יש להיעזר בניסיונו של מהנדס מומחה בתחום הנ”ל. ביקורת מבנים יש לבצע אחת לכמה שנים בהתאם לדחיפות התיקונים. כך למשל אם מדובר בתיקונים עבור בניינים הבנויים בשיטת פל- קל, הרי יש לבחון מספר פרמטרים:

  • רמת העומס על התקרה
  • מהו מצב התקרה
  • פתיחת פתחים בדופן התחתון במטרה לאבחן אלמנט מתכתי בתקרה

כאמור, ביקורת מבנים נועדה על מנת להאריך את חיי המבנים. ההמלצה היא לבצע ביקורת מבנים רגע לפני רכישת הנכס על מנת לדעת את מצבו. במהלכה של הבדיקה בוחנים את המצב הפיזי של המבנה בהתאם למדידה ישירה.

מה חשוב לדעת על מבנים ממוגנים

בשנים האחרונות הפכו התקפות טילים לשגרה בקרב תושבי הארץ. למרות ההכנות הרבות , לא תמיד המרחב הציבורי ארוך להתמודדות עם התקפת טילים המחייבת את האזרחים להימצא במרחב מוגן תוך זמן קצר מרגע האזעקה. מכאן אחד הפתרונות הטובים ביותר הוא המיגונית, מרחב מוגן אשר ניתן להציבו בשדות חקלאיים הרחק ממבני מגורים או סמוך למבני ציבור. מדובר במבנה מבטון מזוין הנחשב למרחב מוגן אשר ניתן לשינוע על משאית.
בשעה של מלחמה מיגונית משמשת להגנה על האזרחים. המיגונית מהווה הגנה בזמן התקפות של רקטות כאשר אין את הזמן הדרוש להגיע למקלטים. בבתים המיגונית נבנית במידות קטנות בהשוואה לממ”ד או חדר בטחון תקני וכך המשקל קטן יותר, דבר אשר מסייע בעת הובלה. משפחות אשר אינן מעוניינות לבצע שינויים במבנה ולבנות ממ”ד יכולות לרכוש את המיגונית ולהציבה באחד הבתים.
עבור אנשים המחפשים פתרון זמני להגנה, אכן מדובר בפתרון איכותי. בעת ההצבה יש להביא בחשבון כי כאשר הצבת המיגונית נעשית בשטח בו עובר כביש ראשי יש לערוך תיאום עם משטרת ישראל במטרה לבצע חסימה. עוד יצויין כי טרם ההנחה במקום המתאים, יש להכין משטח יציב עליו יהיה ניתן להניח את המיגונית.

בשל העובדה כי מדובר במבנה חיצוני, יש לחפש את המקום המתאים ביותר. מדובר בפתרון מתאים עבור אנשים המחפשים אמצעי מיגון ללא שיפוץ . על מנת להציבה ישנם מספר תנאים אשר צריכים להתקיים: יש לוודא כי קיימים פתחי איורור נגישים לאנשים המצויים במיגונית. נוסף על כך, יש לדאוג להכשיר את השטח לצורך הצבת המיגונית. עוד נציין כי יש לוודא כי המפרט הטכנאי עומד בדרישות של פיקוד העורף.