סתימה במערכת הביוב אינה בעיה שיש להקל בה בראש: אם היא לא מטופלת בזמן היא עלולה לגרום להצפה של מי הביוב ולגרום לנזקים קשים לתכולת המבנה, ובמקרים מסויימים אף לתשתית הבניין עצמו.

סתימה במערכת הביוב יכולה להתרחש עקב מגוון סיבות, החל מחדירת פסולת או חומרים זרים (כגון שורשים, ברזלים, או בטון) לצנרת, בעיות שיפועים בצנרת הביוב, ועד לקריסה של קווי הביוב האזוריים. באופן טבעי, עם בוא החורף והגשמים הראשונים, בעיה זו הופכת לשכיחה יותר ויותר.

צילום ביוב – לגלות את מקור הסתימה

בשנים האחרונות ישנן שיטות טכנולוגיות אפקטיביות להתמודד עם סתימה והצפה במערכת הביוב. למרבה המזל, שיטות אלו אינן כרוכות בבדיקות פולשניות והרסניות למערכת הביוב. השלב הראשון וההכרחי בהתמודדות עם סתימה במערכת הביוב הוא צילום ביוב.

צילום קווי ביוב מתבצע באמצעות החדרת מצלמת סיב אופטי לצנרת הביוב. באמצעות צילום ביוב ניתן לדעת האם הצינור משופע בזווית הנכונה והאם הצטברה פסולת, או חומרים אחרים, הגורמים לסתימה של הביוב.

בנוסף לכך, המצלמה יכולה לזהות האם התרחשה קריסה של קו הביוב עקב התנתקות החיבורים.
צילום צנרת ביוב מאפשר לזהות לא רק את סוג הבעיה אלא גם את מיקומה המדוייק בצנרת. לפי המידע הזה ניתן להתאים את הטיפול האפקטיבי ביותר לבעיה.

צילום ביוב – שימושים נוספים

בנוסף לגילוי ואיתור סתימות במערכת הביוב, צילום ביוב באמצעות סיב אופטי יכול לשמש אותנו גם לצרכים אחרים, כגון איתור של תוואי הצנרת – הליך שהכרחי לקיים לפני בנייה או הרחבה של מבנה או לפני הקמת גינה. בנוסף, צילום ביוב מאפשר בדיקה יסודית לכל אורך תוואי הצנרת, ומסייע לאתר נקודות חולשה עוד טרם קרות אירוע ההצפה, והנזקים הכרוכים בו.

צילום צנרת ביוב – שלבי הביצוע

צילום ביוב מורכב מהשלבים הבאים:

  • שטיפת קווי הביוב: לפני שמכניסים את המצלמה האופטית, ראשית כל יש לשטוף בלחץ מים גבוה את קווי הביוב באמצעות ביובית, וזאת על מנת להסיר את הפסולת השונה שהצטברה בקווי הביוב.
  • צילום פנים צנרת: לאחר שטיפת קווי הביוב באמצעות ביובית, ניתן להכניס מצלמת סיב אופטי ולבצע צילום פנים צנרת. באמצעות צילום פנים צנרת ניתן לבצע סקירה של צינור הביוב ובכך לאתר כשלים במערכת הביוב.
  • דו"חות ותיעוד: לאחר שהתבצע הצילום, יונפקו צילומים הכוללים תמונות וסרטונים של הכשלים השונים שהתגלו במהלך הסקירה.

המשך הטיפול

לאחר שהתבצע צילום צנרת הביוב והתגלה מקור הבעיה, כעת ניתן להתקדם לשלב הבא ולטפל בסתימה.
ישנן מספר שיטות מתקדמות לטיפול בליקויים המתגלים בצנרת הביוב, כגון תיקון צנרת ללא הרס על ידי שירוול צנרת הביוב או הברשת דבק אפוקסי. גם הליכים אלו נעשים באמצעות כלים טכנולוגיים אפקטיביים המאפשר טיפול בבעיה ללא הרס. צילום הביוב יתן אינדיקציה טובה האם ניתן להיעזר בשיטות אלו לתיקון התקלה, או שיש צורך בהתערבות פולשנית יותר, הכוללת את חישוף קווי ביוב.

חשיבותם של אנשי מקצוע מוסמכים

יש להדגיש שבכל הנוגע לצילום ותיקון צנרת הביוב, חשוב להיעזר בגורמים מקצועיים המסוגלים לטפל בבעיות ובליקויים השונים באופן יעיל וללא הרס, ואף מסוגלים להפיק דו"חות הנדסיים עבור הגופים השונים, החל מבית המשפט עד חברת הביטוח.

למדיטסט הרוש נסיון רב שנים בביצוע צילום קווי ביוב ותיקון צנרת ללא הרס, במיטב הידע והטכנולוגיות.

    אנחנו כאן בשבילך! בטלפון 09-7605802 או באמצעות טופס הפניה המהיר שלנו >