נזילות סמויות, כשמן כן הן – קשות לאיתור אפילו כאשר הן נמצאות ממש מתחת לרגלינו. נזילות סמויות יכולות להתפתח מתחת לבלטות ובתוך הקירות, ועם הזמן לגרום לנזקים כבדים.

גילוי נזילה סמויה בזמן הוא קריטי ויכול לעשות את ההבדל בין טיפול מהיר ומיידי בבעיה, לבין התמודדות עם נזקים יקרים וארוכי טווח בתשתיות המבנה. לכן, אם שמתם לב לאחד או יותר מהסימנים הבאים, זה הזמן לקרוא לחברה מקצועית לאיתור נזילות:

  1. חשבון מים לא תקין – שמתם לב שבחודשים האחרונים חשבונות המים גדלו באופן יוצא דופן? כל עוד לא היו שינויים דרסטיים בהרגלי צריכת המים שלכם, סביר להניח שישנה נזילה סמויה.
  2. מד המים השתגע – עוד סימן ברור שהגיע הזמן לבצע איתור נזילת מים הוא במידה ומד המים ממשיך לרוץ גם אם כל הברזים סגורים. אם אתם חושדים בנזילה סמויה, זה זמן טוב ללכת להביט במד המים שלכם כאשר כל המכשירים צורכי המים בביתכם סגורים. בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקה כזו אחת לחודש במטרה להיות עם האצבע על הדופק, ובמיוחד בבתים עם תשתיות ישנות.
  3. התפתחות עובש – עובש הוא סימן ברור לנזילה סמויה, שכן עובש מתפשט בסביבות לחות ורטובות. מושבות של עובש יכולות להופיע על הקירות כמו גם על ריהוט, ביגוד ומוצרי נייר, והולכות ומתפשטות ככל שהזמן עובר והנזילה לא מטופלת.
  4. קירות מתקלפים – אם הבחנתם בקילופי טיח בקירות, התקלפויות לא ברורות של צבע, או כתמים מוזרים – כל אלו עלולים להעיד על נזילה סמויה בשלב מתקדם.
  5. סימנים ברצפה – כתמים על הרצפה, אזורים בריצוף שפתאום מרגישים חמים (ללא חימום תת רצפתי), פרקט שמתנפח או שטיח שמראה סימני רטיבות חשודים – כל אלו סימנים חשודים המרמזים לכם לבצע איתור נזילות בהקדם האפשרי! חשוב להקפיד גם על ביצוע ייבוש תת רצפתי במידה והמצע מתחת לריצוף נרטב אף הוא.
  6. נזילה מהגג – דיברנו על קירות ורצפות, אך כמובן גם כתמי רטיבות בתקרה הם סימן ברור לנזילה. כתמים אלו יכולים להופיע בגלל בעיות איטום ובעקבות גשם (אם אתם גרים בבית פרטי או בקומה העליונה), או לחילופין יכולים לנבוע מנזילה סמויה אצל הדיירים בקומה מעל.
  7. ריח טחוב – אם בכל פעם שאתם נכנסים הביתה או לחדר מסוים אתם מריחים ריח דחוס וטחוב, יש סיכוי שמדובר על נזילה מתקדמת שהותירה אחריה ריח של טחב ועובש.
  8. התעוותות רהיטים – הרבה פעמים כשישנה נזילה סמויה האוויר בבית מתמלא בלחות העלולה לגרום לנזקים משמעותיים לרהיטים. אם רהיטי העץ שלכם מתחילים להתנפח, אם משטחי הפורמייקה מתעוותים, אם הציפויים השונים נראים משונה – יכול להיות שמדובר על לחות מוגברת כתוצאה מנזילה.
  9. קצרים חשמליים תכופים – עוד "תופעת לוואי" של לחות גבוהה באוויר היא התפתחות של קורוזיה במכשירי החשמל. ככל שהזמן עובר, הנזק יכול להחמיר ואתם עלולים לסבול מקצרים תכופים של חשמל.
  10. הצפה שלא ברור מקורה – ולסיום, סימן ברור וחד משמעי שהגיע הזמן לבצע איתור נזילות הוא אם אתם מבחינים בהצפה בבית – קלה או קשה – אך אינכם יודעים מה מקורה. במקרה זה, חשוב לבצע במהרה איתור נזילות ולטפל בה באופן מידי.

למדיטסט צוות מקצועי המונה מהנדסים ומאתרי נזילות מומחים ובעלי נסיון רב באיתור נזילות מורכבות במיטב האמצעים הטכנולוגיים.
אנחנו כאן בשבילך! בטלפון 09-7605802 או באמצעות טופס הפניה באתר.